Ostatnio dodane
  • 159,00 
  • 159,00 
  • 159,00 

 

POTRZEBUJESZ POMOCY?
info@moovewear.com

 

NASZE SOCIAL MEDIA:

Nieprześwitujące legginsy, czyli dlaczego warto wybrać legginsy z grubego materiału?

Legginsy nieprześwitujące damskie, czyli legginsy z grubego materiału zapewniają najwyższy komfort użytkowania z trzech głównych powodów. Przede wszystkim będziesz się nimi cieszyć nawet przez lata. Częste eksploatowanie legginsów, wiąże się też z ich częstym praniem. Ale nawet codzienne użytkowanie jednej pary legginsów, nie odbierze grubszemu, wysokojakościowemu materiałowi jego właściwości. Możesz zapomnieć o nieestetycznym rozwarstwianiu tkaniny, wystających drobnych gumkach, czy pojawiających się najczęściej przy szwach – dziurkach czy przetarciach.

Często największą zmorą dla użytkowniczek legginsów jest ich prześwitywanie. To kwestia nie tylko odpowiednio dobranego rozmiaru, ale też materiału wykonania – legginsy z grubego materiału niwelują ten problem i nawet przy ćwiczeniach rozciągających, pozostają nieprześwitujące. Ważna jest też gęstość materiału, z którego wykonane są legginsy.

Trzecią zaletą, jaką niewątpliwie mają legginsy z grubszej dzianiny jest możliwość wizualnego korygowania i modelowania sylwetki. Cieniutka dzianina nie utrzyma pośladków, ani nie pomoże mięśniom brzucha pozostawać w potrzebnym napięciu. By widocznie wyszczuplić talię, wysmuklić uda i unieść pośladki, potrzebny jest wzmocniony materiał. 

Nieprześwitujące Legginsy z grubego materiału – postaw na wygodę i komfort użytkowania

Mamy nadzieję, że wiesz już dlaczego materiał, z jakiego zostały wykonane legginsy ma kluczowe znaczenie dla jakości i komfortu użytkowania. Legginsy z grubego materiału, który wykazuje właściwości przepuszczania powietrza i odprowadzania wilgoci, a przy tym jest elastyczny i nieprześwitujący, sprawdzą się najlepiej niezależnie od ich głównego przeznaczenia. Będą podporą dla mięśni i sprzymierzeńcem kreowania wizerunku. Innymi słowy – legginsy z grubego materiału sprawią, że będziesz czuć się świetnie i wyglądać doskonale!

Legginsy nieprześwitujące – jak wybrać?

Nic tak nie potrafi odebrać poczucia komfortu, a nawet pewności siebie, jak niespodziewanie prześwitujący element garderoby. Czy da się uniknąć przykrej niespodzianki tego typu na etapie wyboru i zakupu legginsów? Oczywiście! A czy chcąc postawić na legginsy nieprześwitujące skazujemy się na mniejszą elastyczność i miękkość materiału? Bynajmniej! Jakie legginsy wybrać, by cieszyć się całym potencjałem, jaki drzemie w tej części garderoby? Podpowiadamy!

Na co dzień i do sportu – nieprześwitujące legginsy

Włączając do codziennego stroju legginsy i zestawiając je ze stylową tuniką lub modnym t-shirtem, ostatnią rzeczą jaką chcemy przy okazji wyeksponować jest kolor bielizny! Legginsy damskie nieprześwitujące to podstawa zachowania stylu i ogólnej estetyki wizerunku, która pozwala uniknąć nie tylko modowego faux-pas.

Nieprześwitywanie elementów w damskim stroju równie istotne jest w przypadku ubrań o specjalnym przeznaczeniu – mowa tutaj głównie o odzieży sportowej. Wykonując ruchy, tkanina, z której uszyte są legginsy, pracuje razem z nami. Gdy rozmiar jest zbyt mały lub gdy sama tkanina jest zbyt cienka, jej włókna rozchodzą się, ukazując to, co mamy pod spodem. Widoczne jest to przede wszystkim podczas wykonywania treningu nóg i pośladków czy ćwiczeń rozciągających. 

Nieprześwitujące legginsy – czym się kierować przy wyborze?

Jak wybrać legginsy, które nie prześwitują? Można wyróżnić dwa główne czynniki, decydujące o tym, czy legginsy będą prześwitywać, czy też nie – jest to ich rozmiar oraz materiał, czyli dzianina, z której zostały wykonane. 

Przede wszystkim, nieprześwitujące legginsy powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału – powinien on być jednocześnie przewiewny, elastyczny, ale i grubszy. Warto też wybierać bezszwowe modele legginsów, które oprócz tego, że są po prostu bardzo wygodne i praktyczne, najczęściej sprzyjają nieprześwitywaniu. Dlaczego? Bo materiał przy tradycyjnych szwach najbardziej narażony jest na uszkodzenia – jest przecież „osłabiony” setkami dziurek. Ciągłe naciąganie i nadwyrężanie naturalnej sprężystości tkaniny i nici szwów znacząco zwiększa ryzyko powstawania dziur i obniża tym samym „żywotność” legginsów.

Odpowiednio dobrany rozmiar legginsów jest również bardzo istotny, co jakość materiału, z którego zostały uszyte. Czasem mierząc legginsy, wszystko wydaje się w porządku – leżą jak ulał i nic nie prześwituje. Problem uwidacznia się dopiero przy wykonywaniu ruchów (np. przysiadów) – rozciągana na różnych partiach ciała tkanina traci ciągłość struktury i zaczyna prześwitywać. Doskonała pomocą przy doborze odpowiedniego rozmiaru legginsów sportowych bedzie Nasz artykuł: Jak wybrać rozmiar legginsów?

Dlatego, jeśli kupujesz legginsy, mierząc je, wykonaj kilka ćwiczeń i zobacz jak materiał „zachowuje się” w akcji. Jeśli natomiast kupujesz odzież przez internet, sprawdź dokładnie tabelę rozmiarów producenta – zazwyczaj to wystarczy, by uniknąć źle dobranego rozmiaru legginsów. Jeśli masz wątpliwości i wahasz się pomiędzy dwoma rozmiarami, możesz zamówić oba. Możesz przymierzyć  legginsy wygodnie w domu, a następnie odesłać te, które pasują mniej.

Nieprześwitujące legginsy podsumowanie:

Podsumowując – nieprześwitujące legginsy to te, które zostały uszyte z materiału najwyższej jakości, ich rozmiar został dobrany prawidłowo oraz technologia ich wykonania jest odpowiednio przetestowana. Dodatkowo, warto postawić na kroje bez szwów, czyli np. legginsy z kolekcji Camo czy tez legginsy bezszwowe z kolekcji solid. Takie legginsy zapewniają niczym niezmącony komfort i przyjemność noszenia tej części garderoby, zarówno na co dzień, jak i podczas wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PŁATNOŚCI OBSŁUGUJĄ:

DOSTAWY REALIZUJĄ: