POTRZEBUJESZ POMOCY?
info@moovewear.com

 

NASZE SOCIAL MEDIA:

Legginsy fioletowe i longsleeve różowy Moove Wear

Jak wybrać rozmiar legginsów?

Jak dobrać rozmiar legginsów sportowych? Czy często przed zakupem zadajesz sobie to pytanie? Wygodna, odpowiednio dobrana odzież sportowa pozwala skupić się na meritum aktywności fizycznej. Swoboda ruchów sprzyja czerpaniu radości ze sportu i nieustannemu poprawianiu efektywności ćwiczeń. Trudno wyobrazić sobie spacer z kamieniem w bucie, prawda? Tak samo trudno znieść dyskomfort choćby zbyt ciasnych legginsów lub innych elementów garderoby sportowej. Jak dobrać rozmiar legginsów, by stały się sprzymierzeńcem sportowych podbojów?

Twoja druga skóra – odpowiedni rozmiar legginsów to podstawa

Idealne dopasowanie rozmiaru legginsów może wydawać się łatwe. Jednak ciało każdej z nas jest inne – nawet w zakresie jednego rozmiaru, różnimy się przecież wzrostem, proporcjami, czy stopniem rozbudowania muskulatury. Zarówno zbyt luźne, jak i zbyt opinające legginsy nie sprawdzą się dobrze – odejmą komfortu każdej czynności, będą prezentować się nie tak, jak powinny oraz stracą potencjalne właściwości. 

Nieodpowiedni rozmiar legginsów, szczególnie w przypadku modeli sportowych, pozwala ćwiczyć jedynie… cierpliwość.

Jak dobrać rozmiar legginsów sportowych i dlaczego to takie istotne?

Odpowiednio dopasowana odzież sportowa wpływa na wysoki komfort, a tym samym wyniki aktywności fizycznej. Zbyt mały rozmiar legginsów może krępować ruchy, co jest uciążliwe i niedopuszczalne szczególnie w trakcie uprawiania sportu. Zamiast podtrzymywać mięśnie, zbyt ciasne legginsy uciskają je. W dodatku mogą prześwitywać, czy nawet zsuwać się (szczególnie przy przysiadach, czy martwym ciągu), ponadto zamiast wyszczuplać optycznie – źle dobrane podkreślą mankamenty sylwetki. 

Za duży rozmiar legginsów sprawia natomiast, że są one po prostu luźne – czyli tracą swoją charakterystyczną cechę i szereg idących za nią zalet. Materiał nieestetycznie marszczy się (najczęściej przy kolanach), zamiast podtrzymywać mięśnie brzucha (w przypadku wysokiego stanu) – zsuwa się. Zbyt luźne legginsy ograniczają aerodynamikę, co ma szczególne znaczenie np. przy bieganiu.

Cenisz wygodę i chcesz maksymalnie korzystać z zalet odzieży sportowej? Zastanawiasz się jak dobrać rozmiar legginsów, by uniknąć przykrych niespodzianek i podarować sobie komfort „drugiej skóry”? Przede wszystkim dokonaj dokładnych pomiarów swojego ciała. 

Jak dobrać rozmiar legginsów – zmierz się!

By możliwie najlepiej dopasować do siebie rozmiar legginsów, określ swoje wymiary:

  • zmierz talię – obwód tułowia w jego najwęższym punkcie, zwykle na wysokości pępka;
  • zmierz biodra – pamiętaj, by początek miarki przytrzymać tuż pod kością biodrową, następnie owiń miarkę wokół pośladków – z punktu styku taśmy mierniczej odczytaj pomiar;
  • zmierz obwód uda i długość szwów – tak z zewnętrznej strony uda (ciągnąc taśmę mierniczą od talii aż do kostki), jak i po stronie wewnętrznej (od krocza do wewnętrznej kostki nogi). 

Znając swoje wymiary o wiele łatwiej dopasujesz do swojej sylwetki rozmiar legginsów, wykorzystując w tym celu tabelę rozmiarów Moove – pamiętaj, by dokonywać pomiaru często, najlepiej przed każdym zakupem.

Jeśli preferujesz zakupy przez internet, a Twoje wymiary wpisują się w wartości pasujące do dwóch rozmiarów – najlepiej zamów oba. Przymierz je, wykonaj kilka podstawowych ćwiczeń, takich jak skłony, czy przysiady. Zdecyduj, który rozmiar legginsów jest dla Ciebie lepszy, a drugą parę – odeślij. Zakupy online, prócz możliwości zwrotu towaru, oferują wygodną opcję mierzenia odzieży w domu – dokładnie, intymnie, bez pośpiechu.

Mamy nadzieję, że przedstawione powyżej informacje pomogą Ci dokonać odpowiedniego wyboru rozmiaru leggisnów. Jeśli dalej po przeczytaniu Naszego artykułu masz problem z  wyborem rozmiaru legginsów skontaktuj się z Nami. Z dużą dozą pewności pomożemy Ci w doborze odpowiedniego rozmiaru. Skontaktuj się z Nami za pomocą formularza kontaktowego, poprzez Nasze media społecznościowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PŁATNOŚCI OBSŁUGUJĄ:

DOSTAWY REALIZUJĄ: