Ostatnio dodane
  • 159,00 
  • 159,00 
  • 159,00 

 

POTRZEBUJESZ POMOCY?
info@moovewear.com

 

NASZE SOCIAL MEDIA:

Jak przetrwać święta na diecie?

Osoby na redukcji i wszyscy, którzy na co dzień dbają o jakość spożywanego jedzenia przed świętami stają przed tym samym wyzwaniem: jak przetrwać święta na diecie? Niestety staropolska kuchnia i powiązane z nią tradycje nie sprzyjają liczeniu kalorii, a po świętach każdy czuje się nieco ociężały. To z kolei budzi wyrzuty sumienia i obawy, że utrzymywane cały rok nawyki poszły w niwecz. Czy jednak słusznie? Czy święta stanowią ryzyko dla naszej sylwetki? Co jeść w święta na diecie? I jak zrobić to tak, by nie odebrać swoje radości z tego wyjątkowego czasu?

Święta mogą być trudnym czasem dla tych, którzy starają się utrzymać zdrową dietę. Równocześnie jednak to przede wszystkim czas wypoczynku, relaksu i bliskości z rodziną. Nie warto rezygnować z niego tylko po to, by nie zjeść kilku potraw z zakazanej listy. Można jednak stosować się do kilku prostych zasad, które pomogą nam ograniczyć skutki świątecznego przejedzenia. Wobec tego jak przetrwać święta na diecie?

Święta na diecie – umiar ponad wszystko

Święta na diecie to nie lada wyzwanie -nie ma sensu jednak obawiać się tego czasu. To zaledwie kilka dni w roku, w trakcie których na pewno nie przytyjesz – dokładnie tak samo, jak nie możesz schudnąć w kilka dni. Warto jednak trzymać się kilku zasad, które pozwolą Ci przetrwać ten czas bez nieprzyjemnych dolegliwości, a przy tym pozwolą Ci się cieszyć czasem spędzonym z bliskimi. Wobec tego: czy w święta trzymać dietę? Niekoniecznie.

Jak i co jeść w święta na diecie? Poznaj kilka zasad

Przede wszystkim w święta nie rezygnuj z wszystkiego, co smaczne – umiar to klucz. Spróbuj jedzenia mniejszych porcji, nie rezygnując przy tym z konkretnych potraw. Dzięki czemu możesz skosztować różnych dań bez przekraczania limitów kalorycznych. 

Jeśli chcesz ograniczyć kaloryczność spożywanego jedzenia możesz zastąpić niektóre składniki w potrawach mniej kalorycznymi alternatywami już na etapie przygotowywania świąt – np. wymieniając cukier na ksylitol. Kiedy jednak nie przygotowujesz posiłków samodzielnie możesz ograniczyć zbędne kalorie selekcjonując to, co jesz – np. zamień kolejny kawałek ciasta na owoc, zrezygnuj z chleba do świątecznej sałatki, zamiast tłustego mięsa wybierz warzywa. 

Pamiętaj także o tym, że w święta również możesz postawić na aktywność fizyczną. To jednak nie tylko trening w domowym zaciszu. Świąteczne spacery po posiłkach mogą pomóc w spalaniu kalorii i utrzymaniu energii. To także dobry sposób na spędzanie czasu z rodziną i rozmowę. Załóż więc wygodne legginsy bezszwowe i ruszaj w trasę!

Jeśli zastanawiasz się, jak przetrwać święta na diecie, nie zapominaj także o wodzie i utrzymywaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu. To nie tylko lepsze samopoczucie po świątecznym lenistwie, ale także metoda na ograniczenie ilości spożywanych kalorii. Picie wody przed posiłkiem może pomóc w szybszym odczuwaniu sytości, co znacznie ograniczy ilość przyjmowanych posiłków. 

Równocześnie ogranicz alkohol, który sprzyja zjadaniu większych porcji jedzenia, a przy tym sam w sobie stanowi prawdziwą bombę kaloryczną. Dodatkowo odwadnia, prowadzi do opuchnięć i wielu innych szkodliwych dla organizmu skutków. 

Święta na diecie to także eliminacja tzw. pustych kalorii – np. kolorowych, gazowanych napojów czy pełnych cukru soków. Nie musisz więc rezygnować z tradycyjnych, spożywanych raz w roku potraw – możesz jednak wyeliminować bezwartościowe produkty, które podnoszą kaloryczność Twojego posiłku. Zamiast kolorowych napojów postaw z kolei na zdrowe napary i mieszanki. To chociażby mięta i imbir, które łagodzą dolegliwości trawienne, a także woda z cytryną, która pobudza przemianę materii  

Czy w święta liczyć kalorie?

Zdecydowanie nie. Święta to zaledwie kilka dni, w czasie których lekka nadwyżka kaloryczna nie spowoduje wielkiego przyrostu wagi. Równocześnie to czas radości i bliskości z rodziną, którego nie warto marnować na liczenie kalorii oraz związany z nim niepotrzebny stres. Jeśli więc zastanawiasz się czy w święta liczyć kalorie, zrezygnuj z tego pomysłu i po prostu wprowadź kilka powyższych zasad, które pozwolą Ci na znalezienie równowagi między cieszeniem się posiłkami a dbaniem o zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PŁATNOŚCI OBSŁUGUJĄ:

DOSTAWY REALIZUJĄ: