Ostatnio dodane
  • 159,00 
  • 159,00 
  • 159,00 

 

POTRZEBUJESZ POMOCY?
info@moovewear.com

 

NASZE SOCIAL MEDIA:

Trening na redukcję – jaki wybrać?

Co to redukcja siłowa? Redukcja odnosi się do procesu zmniejszania ilości tkanki tłuszczowej w organizmie.  Kiedy przechodzimy na redukcję? Wtedy, gdy chcemy osiągnąć niższą wagę i zrzucić kilka zbędnych kilogramów, ale także wtedy, kiedy zależy nam na zdefiniowaniu i uwydatnieniu mięśni. Proces redukcji obejmuje zazwyczaj kombinację odpowiedniej diety, treningu fizycznego i zdrowych nawyków życiowych. Wszystko po to, by redukcja objęła nadmiar tkanki tłuszczowej, ale nie prowadziła do utraty masy mięśniowej. Czy to możliwe? Oczywiście – wymaga to jednak zrównoważonego podejścia, które obejmuje zdrową, skoncentrowaną na pełnowartościowych, niskokalorycznych posiłkach dietę oraz regularną aktywność fizyczną. Ta druga prowadzi do równoczesnego spalania kalorii oraz utrzymywania lub budowania masy mięśniowej. Ważnym etapem jest właśnie odpowiedni trening na redukcję. Każdy organizm reaguje na redukcję inaczej i warto o tym pamiętać, kiedy obieramy określone jej cele. Te z kolei powinny być realistyczne i odniesione do wagi wyjściowej i stanu zdrowia. 

Jaki trening na redukcje wybrać?

Zdrowa i bezpieczna redukcja powinna obejmować regularną aktywność fizyczną, która pozwoli na utrzymanie odpowiedniego poziomu masy mięśniowej, przy równoczesnym spalaniu kalorii. Jaką trening na redukcję warto wybrać? Trening mający na celu redukcję tkanki tłuszczowej powinien obejmować zarówno elementy cardio, jak i trening siłowy. Który trening na redukcję najlepiej wybrać ?

Trening na redukcję – siłowy

Trening siłowy na redukcji może być bardzo skutecznym narzędziem w procesie redukcji tkanki tłuszczowej, chociaż nie jest to zwykle jego głównym celem. Podczas redukcji kalorycznej istnieje ryzyko utraty masy mięśniowej razem z tkanką tłuszczową, a to właśnie trening siłowy pomaga w jej utrzymaniu lub nawet zwiększeniu, co jest korzystne nie tylko dla naszej sylwetki, ale także ogólnej kondycji organizmu. Siłowy trening na redukcji ma za zadanie także podnieść tempo metabolizmu – im większa masa mięśniowa, tym wyższe tempo metabolizmu, który przyczynia się do efektywniejszego spalania kalorii. Trening siłowy pomaga jednak  nie tylko w redukcji tkanki tłuszczowej, ale także utrzymuje ogólną elastyczność i siłę ciała. Równocześnie poprawia wygląd sylwetki, która traci tkankę tłuszczową, a równocześnie zyskuje bardziej wyrzeźbiony i zdefiniowany wygląd. Czy wobec tego siłowy trening na redukcję to dobry wybór? Jak najbardziej! Idealnym wyjściem będzie jednak połączenie go z treningiem kardio oraz zdrową, zbilansowaną dietą. Ważne będzie również dostosowanie jego planu do własnych celów i kondycji fizycznej.

Trening na redukcję – cardio

Trening cardio uznawany jest za jedno z najskuteczniejszych narzędzi w procesie redukcji tkanki tłuszczowej. Pomaga w spalaniu kalorii, co pozwala na uzyskanie deficytu kalorycznego, a w konsekwencji przyczynia się do utraty tkanki tłuszczowej. Tego rodzaju trening na redukcji poprawia także wydolność tlenową organizmu, co działa na korzyść ogólnej kondycji fizycznej, a także umożliwia dłuższy i bardziej intensywny trening. Intensywne ćwiczenia cardio pomagają także przyspieszyć tempo metabolizmu zarówno podczas ćwiczeń, jak i po ich zakończeniu, a to oznacza z kolei, że organizm będzie spalał więcej kalorii, nawet w spoczynku. I chociaż tyou “cardio” rzadko kiedy prowadzi do selektywnej utraty tkanki tłuszczowej, pomaga w redukcji ogólnej masy ciała. Kluczowe jest jednak zrównoważenie treningu z innymi aspektami zdrowego stylu życia, jak zrównoważona dieta i wspomniany już trening siłowy, który pozwoli na utrzymanie masy mięśniowej w procesie redukcji wagi.

Trening na redukcji – zasady, których musisz się trzymać

Kombinacja różnych form aktywności fizycznej i zdrowych nawyków żywieniowych przynosi najlepsze rezultaty w procesie redukcji tkanki tłuszczowej. W każdym przypadku należy jednak trzymać się kilku podstawowych zasad. W treningach cardio wybieraj aktywności o wysokim natężeniu aktywności i dbaj o to, by ćwiczenia trwały od 75 do 150 minut tygodniowo. Trenując siłowo dbaj o utrzymanie regularności minimum 2-3 treningów w tygodniu. Pamiętaj także o wykonywaniu ćwiczeń obejmujących różne partie mięśniowe naprzemiennie.  Nie zapomnij także o diecie, która jest kluczowym elementem redukcji tkanki tłuszczowej. Skup się na zdrowych, zbilansowanych posiłkach z niską zawartością tłuszczu i cukrów. Równocześnie spożywaj więcej białka, warzyw, owoców, pełnoziarnistych produktów zbożowych i zdrowych tłuszczów.

Masz problem z ułożeniem planu swojej redukcji? Skonsultuj go z trenerem osobistym i dietetykiem – uzyskasz  zalecenia dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów treningowych. Pamiętaj opisany przez nas trening na redukcje to jedynie porada i nasze doświadczenia treningowe! Zadbaj także o wygodne legginsy na trening i top sportowy, które umożliwią Ci swobodne poruszanie się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PŁATNOŚCI OBSŁUGUJĄ:

DOSTAWY REALIZUJĄ: