Ostatnio dodane
  • 159,00 
  • 159,00 
  • 159,00 

 

POTRZEBUJESZ POMOCY?
info@moovewear.com

 

NASZE SOCIAL MEDIA:

Nowy rok nowa ja, czyli skuteczne odchudzanie

Noworoczne postanowienia to zazwyczaj cele lub zmiany, które planujemy wprowadzić w swoim życiu właśnie na początku nowego roku. To swoisty punkt startowy do poprawy swojego życia, zdrowia, nawyków czy osiągnięcia konkretnych celów. Często decydujemy się na postanowienia związane z utratą wagi, zdrowym stylem życia, rozwijaniem umiejętności, poprawą relacji czy osiągnięciem sukcesów zawodowych. Jednym z najczęściej podejmowanych wyzwań w tym okresie jest właśnie chęć schudnięcia. Niestety początkowo roczny zapał bardzo szybko mija, a wraz z nim często rozmywają się nasze cele.  Co zrobić, by na postanowieniu się nie skończyło i jak chudnąć efektywnie? Podpowiadamy!

Co zrobić by dotrzymać noworocznych postanowień?

Okres końca roku i początek kolejnego to czas, kiedy bardzo często wymyślamy dla siebie postanowienia. Kolejne dwanaście miesięcy traktujemy jako rozpoczęcie nowego rozdziału i widzimy w nich szansę na poprawę jakości swojego życia, wyglądu lub kompetencji. Niestety bardzo często okazuje się, że noworoczny zapał mija bardzo szybko, a wraz z nim nasze dążenie do celu. Jak trzymać się postanowień noworocznych? Co zrobić, by tak łatwo nie odpuszczać? Sprawdź nasze wskazówki.

Jak trzymać się postanowień?

Przede wszystkim obierać cele, które są realistyczne i osiągalne. Unikaj zbyt ogólnych albo zbyt ambitnych planów, z których łatwo się wycofać lub którymi można szybko się zniechęcić. Szczególnie w przypadku tych drugich pomocne może być rozdzielenie ich na mniejsze etapy – ułatwi to śledzenie postępów i zmotywuje do dalszej pracy. W tym celu opracuj więc konkretny plan, który pomoże Ci osiągnąć swoje założenie. Im bardziej będzie sprecyzowany, tym łatwiej będzie Ci go zrealizować. Obawiasz się, że wycofasz się z obranych postanowień zbyt szybko? Podziel się nimi z bliskimi, którzy mogą cię wspierać i motywować w ich realizacji. W momentach załamania wsparcie takich osób może okazać się nieocenione. Pamiętaj także o tym, by być elastycznym – dostosuj swoje cele  do zmieniających się okoliczności, ale nie rezygnuj z nich. Dbaj także o utrzymanie motywacji, nagradzając się za osiągnięcia mniejsze i większe – drobna przyjemność po udanej sesji treningowej zachęci Cię do pójścia na kolejną. Przede wszystkim jednak zmień podejście – naucz się  nie zrażać się porażkami, ale wracać do dążenia do celu.

Jak schudnąć w nowym roku?

Twoim celem na kolejny rok jest zrzucenie wagi i boisz się zbyt szybkiego porzucenia tego planu? Prócz zmiany podejścia do noworocznych postanowień, o którym pisaliśmy powyżej, zadbaj także o nawyki, które ułatwią Ci uporanie się z problemem wagi. Kilka prostych zmian w Twoim życiu  sprawi, że efekty odchudzania zobaczysz znacznie szybciej, a to zmotywuje Cię do dalszego działania. 

Zdrowe nawyki na nowy rok

Po pierwsze: Nie przechodź na konkretną dietę eliminującą połowę produktów, a zmień żywieniowe nawyki. Skup się na zrównoważonym i bogatym w warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty, chude białko i zdrowe tłuszcze, żywieniu. Ogranicz spożycie przetworzonych produktów i cukrów.

Po drugie: Wprowadź do swojego życia regularną aktywność fizyczną. Zacznij od spacerów lub innej łagodnej aktywności fizycznej, a z czasem włączaj regularne treningi do Twojego trybu życia. Poszukaj także takiej dziedziny sportu, która wyjątkowo Ci odpowiada i uprawianie jej da Ci satysfakcję. 

Po trzecie: Pij dużo wody – przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów jest kluczowe dla utrzymania zdrowego trybu życia. Zamiast słodzonych napojów, wybieraj jednak wodę.

Po czwarte: Jedz regularnie i nie pomijaj posiłków. Unikaj objadania się wieczorem przed snem.

Po piąte: Monitoruj spożycie kalorii – świadomość tego, ile kalorii spożywasz, może pomóc Ci w utrzymaniu zdrowej wagi. Warto śledzić to, co jesz, aby unikać nadmiernego spożywania kalorii.

Po szóste: Zadbaj o odpowiednią ilość snu – staraj się spać wystarczająco długo, ponieważ brak snu może wpływać na zdolność organizmu do regulacji wagi.

Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek zmiany ukierunkowane na zrzucenie wagi w nowym roku poszukaj jednak… wsparcia. Znajdź kogoś, kto podziela Twoje postanowienia lub skorzystaj z pomocy specjalistów, takich jak dietetyk czy trener osobisty. Dzięki temu zyskasz wsparcie w momencie kryzysu i nie odpuścisz swoich założeń tak szybko. Pamiętaj, że schudnięcie to proces, który wymaga czasu i cierpliwości, a jednorazowe i krótkotrwałe zrywy doprowadzą jedynie do efektu jojo i problemów zdrowotnych.

Szukasz najwyższej jakości odzieży fitness? Wybierz legginsy bezszwowe i topy sportowe od MOOVE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PŁATNOŚCI OBSŁUGUJĄ:

DOSTAWY REALIZUJĄ: