Ostatnio dodane
  • 159,00 
  • 159,00 
  • 159,00 

 

POTRZEBUJESZ POMOCY?
info@moovewear.com

 

NASZE SOCIAL MEDIA:

Jakie legginsy na fitness?

Jakie legginsy na fitness wybrać – podpowiadamy!

O ile nikogo nie dziwi, dlaczego wspinacze lub narciarze inwestują w odpowiednią, specjalistyczną odzież sportową, o tyle zwolenniczki fitnessu często potrzebują czasu, by dostrzec, że zwykły dres nie jest najlepszym strojem do ćwiczeń. Jeśli jesteś na początku swojej drogi sportowej — pomiń etap zawahania i od razu postaw na bezkompromisowy komfort podczas ulubionej formy aktywności fizycznej! Dziś podpowiemy Ci jak wybrać legginsy na fitness — obowiązkowy element garderoby każdej trenującej kobiety!

 

Pozostań w ruchu! Wybierz legginsy, które dotrzymają Ci kroku

Aerobic? Pilates? A może step? Niezależnie od tego, którą formę gimnastyki rekreacyjnej wybierzesz, już sama decyzja o zdrowym stylu życia i dbałości o sprawność fizyczną (bo to właśnie oznacza fitness) godna jest podziwu i z pewnością wyjdzie Ci na dobre! Odpowiedni wybór obuwia i odzieży sportowej pomoże Ci pozostać w formie i cieszyć się aktywnością!

Kiedy aktywność fizyczna staje się nieodłącznym elementem życia, coraz więcej dotychczas nieistotnych parametrów odzieży — zyskuje na znaczeniu. Komfort w czasie uprawiania sportu jest kwestią zasadniczą zarówno w kontekście progresu i efektów wysiłku, jak i czerpanej z niego przyjemności. Dlatego jeśli weszłaś na zdrową drogę życia i wprowadzasz do swojej codzienności plan bycia fit — odpowiedź na pytanie o to, jakie legginsy na fitness sprawdzą się najlepiej, okaże się kluczowa. Przedstawiamy Ci 5 najbardziej pożądanych cech legginsów na fitness.

 

Jak wybrać legginsy na fitness? 5 najważniejszych cech dobrych legginsów sportowych

Wybierając legginsy na fitness, kieruj się przede wszystkim ich jakością, a nie np. ceną. Pamiętaj, że odpowiednio dobrana garderoba zapewni Ci komfort, swobodę ruchów, wsparcie dla mięśni oraz… świetny wygląd (co może mieć znaczenia dla Twojego dobrego samopoczucia). Jakie legginsy na fitness okażą się więc najlepsze? Oto, na co zwracać uwagę przy ich wyborze:

 

  1. Wysoka jakość materiału

W zasadzie wiele cech dobrych legginsów na fitness sprowadza się do materiału, z jakiego zostały uszyte. Nawet najlepiej skrojone legginsy w ulubionym kolorze lub z pięknym wzorem wylądują prędzej czy później w kącie, jeśli będą uszyte z materiału niskiej jakości. Wysokiej jakości materiał legginsów zapewni Ci między innymi:

  • odpowiednią cyrkulację powietrza, która pozwala skórze oddychać;
  • odprowadzanie wilgoci — Twoja skóra pozostanie sucha nawet po intensywnym wysiłku;
  • dłuższą żywotność legginsów.

 

2.Nieprześwitywanie

Prześwitujące legginsy to prawdziwa zmora trenujących kobiet! Za tym problemem stoją nie tyle właściwości samej tkaniny czy jej włókien, co grubość materiału. Właśnie dlatego nieprześwitywanie zasługuje na wyróżnienie w osobnym punkcie. Dobre legginsy nie zdradzą jakiego koloru bieliznę założyłaś i nawet podczas wykonywania przysiadów, czyli maksymalnego napięcia materiału, pozostaną nieprześwitujące!

 

3. Bezszwowy krój

Jakie legginsy na fitness wybrać? Oczywiście bezszwowe! Im mniej przeszyć i szwów — tym mniejsze ryzyko uwierania i otarć. Bezszwowe legginsy sportowe są zaprojektowane i skrojone w taki sposób, by ograniczyć ilość szwów do niezbędnego minimum, a konieczne przeszycia są dla Twojego komfortu zabezpieczane od wewnątrz!

 

4. Wysoki stan

Wysoki stan w legginsach przede wszystkim zapewni Twoim mięśniom oparcie. Ponadto pomoże zatuszować mankamenty sylwetki — ukryje fałdki i schowa boczki. Taki krój legginsów wpływa też na swobodę ruchu i zwiększenie ich zakresu.

 

5. Odpowiednio dobrany rozmiar

Zbyt duże legginsy nie pozostaną na swoim miejscu w czasie ćwiczeń, a zbyt małe – zamiast pomagać w zwiększeniu zakresu ruchów – ograniczają je. Ponadto irytujące zsuwanie się z bioder może odebrać Ci całą przyjemność z treningu. Odpowiednio dobrany rozmiar legginsów pozwala korzystać z całego potencjału, jaki oferuje ta część garderoby.

Mamy nadzieję, że już wiesz jakie legginsy na fitness wybrać! W sklepie z odzieżą sportową Moovewear znajdziesz najlepsze modele legginsów, opracowane i uszyte z myślą o aktywnych kobietach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PŁATNOŚCI OBSŁUGUJĄ:

DOSTAWY REALIZUJĄ: