POTRZEBUJESZ POMOCY?
info@moovewear.com

 

NASZE SOCIAL MEDIA:

Jakie legginsy do ćwiczeń – jak wybrać model idealny?

Jakie legginsy wybrać? Odzież sportową należy wybierać w oparciu o własne preferencje, potrzeby i oczekiwania oraz z uwzględnieniem specyfiki wybranej aktywności fizycznej. Są jednak pewne uniwersalne wytyczne, o których zawsze warto pamiętać przy zakupie elementów garderoby do zadań specjalnych. Jeśli zastanawiasz się,  jakie legginsy do ćwiczeń odpowiedzą najpełniej na Twoje potrzeby – ten tekst jest skierowany właśnie do Ciebie!

Jakie legginsy do ćwiczeń? Przede wszystkim ultrawygodne!

Wygoda podczas treningu jest kwestią kluczową – trudniej o prostszy wniosek. Co jednak sprawia, że legginsy są wygodne? Nie mogą być ani zbyt opinające, ani zbyt luźne. Nie mogą krępować ruchów, czy tym bardziej narażać na otarcia. Odpowiednio dobrane legginsy współpracują z Twoim ciałem podczas ruchu – wspierają mięśnie, odprowadzają wilgoć, pomagają zapobiegać otarciom i przegrzaniu (lub wychłodzeniu), a w dodatku pięknie modelują sylwetkę. Idealnie dobrany model legginsów sprawi, że będziesz wyglądać i czuć się po prostu świetnie.

O tym, jakie legginsy do ćwiczeń sprawdzą się najlepiej niezależnie od rodzaju uprawianej dyscypliny sportowej, decyduje kilka podstawowych czynników:

  • odpowiednio dobrany rozmiar – to absolutna podstawa;
  • elastyczny, nieprześwitujący, odprowadzający pot, przepuszczający powietrze materiał najwyższej jakości;
  • krój – mowa tutaj zarówno o długości nogawek, czy wysokości stanu, jak i o szwach – niekiedy warto rozważyć wzmacniane szwy legginsów, jednak w zdecydowanej większości przypadków, najlepiej postawić na legginsy bezszwowe. Tego typu modele sprawdzą się nawet w ekstremalnie trudnych warunkach.

Sprawdź też przygotowaną i wyselekcjonowaną przez Nas specjalnie dla Ciebie kategorie legginsów do ćwiczeń.

Jakie legginsy na siłownię, a jakie do biegania?

Zastanawiając się jakie legginsy wybrać, by zapewnić sobie maksymalny poziom komfortu podczas ćwiczeń, należy wziąć pod uwagę rodzaj preferowanej aktywności fizycznej. Inne modele sprawdzą się przy wspinaczce, sportach walki, a nieco inne na siłowni.

Najczęściej wybieranymi modelami legginsów sportowych są te z długimi nogawkami. Nie dość, że sprostają różnym warunkom atmosferycznym i zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnych otarć (np. od sprzętów na siłowni), to jeszcze optycznie wyszczuplają sylwetkę i nie zaburzają jej harmonii. Wszechstronnie korzystną cechą legginsów jest też ich podwyższony stan. To właśnie długie legginsy z wysokim stanem są najczęściej polecane i wybierane zarówno do ćwiczeń na siłowni, jaki do biegania.

Jakiej firmy legginsy na siłownię wybrać? Czy marka ma znaczenie?

Mówiąc krótko: tak! I nie chodzi o markowy znaczek, stanowiący ozdobę lub względny powiew prestiżu, a gwarancję jakości!. Warto stawiać na produkty od producentów, którzy specjalizują się w projektowaniu i szyciu odzieży sportowej. Najczęściej im węższa specjalizacja marki, tym wyższy poziom znajomości potrzeb użytkowników i bardziej precyzyjna odpowiedź na te potrzeby. 

Jeśli więc zastanawiasz się jakiej firmy legginsy na siłownię sprawdzą się najlepiej, wybierz markę, która o tym elemencie garderoby wie wszystko. Choć największe światowe firmy często oferują produkty dobrej jakości i o atrakcyjnym designie, to ich cena bywa zawyżona. Wybierając legginsy mniejszych producentów, możesz otrzymać świetną jakość, indywidualne podejścia do klienta i modne, najczęściej oryginalne wzornictwo w znacznie niższej cenie. 

Pamiętaj Nasze legginsy bezszwowe  projektujemy i produkujemy w Polsce! Podczas całego procesu przygotowywania produkcji stawiamy przede wszystkim na jakość, wygodę i testy. Materiał, z którego wykonana jest Nasza odzież to materiał o sprawdzonej i najwyższej jakości!  Nie tolerujemy półśrodków! Filozofią Naszego działania jest to, aby oddać w Wasze ręce produkt wysokiej jakości i dokładnie przetestowany.

PŁATNOŚCI OBSŁUGUJĄ:

DOSTAWY REALIZUJĄ: