Twój koszyk

Zwrot lub wymiana produktów do 14 dni!

Bezpłatna dostawa zamówień już od 199 zł!

Bezpieczne i szyfrowane płatności!

Staniki sportowe

Staniki sportowe – najlepsza bielizna sportowa na siłownię 

Staniki sportowe to specjalny rodzaj biustonosza przeznaczony do ubierania podczas treningu. Nasze staniki sportowe zaprojektowaliśmy tak, aby zapewnić odpowiednie wsparcie i stabilizację piersi podczas ruchu. W ten sposób zmniejszyliśmy ryzyko urazów i komfort każdej kobiety podczas treningu. W naszych stanikach sportowych zastosowaliśmy specjalne rozwiązania konstrukcyjne, takie jak system odprowadzania wilgoci, czy też wkładki antybakteryjne, które pomagają utrzymać odpowiednią higienę. W stanikach zastosowaliśmy także system specjalnych wkładek zabezpieczających biust przed porażeniem oraz przed urazem.

Stanik sportowy a zwykły stanik

Stanik sportowy różni się od zwykłego stanika przede wszystkim tym, że jest specjalnie zaprojektowany do uprawiania sportu. Posiada on odpowiednie wsparcie dla piersi, które jest niezbędne podczas ruchu. Rozwiązanie to pozwala na zmniejszenie ryzyka urazów i zwiększenie komfortu podczas treningów. Zwykły stanik z kolei jest przeznaczony do noszenia na co dzień i nie posiada takiego stopnia wsparcia jak stanik sportowy.

Inne różnice to:

  • Staniki sportowe mają bardziej elastyczne paski, które trzymają się ciała lepiej niż te w zwykłych stanikach, co pozwala na lepsze podtrzymanie piersi podczas ruchu
  • Podczas ich konstrukcji zastosowano specjalne technologie, takie jak system odprowadzania wilgoci lub wkładki antybakteryjne, które pomagają utrzymać odpowiednią higienę
  • Staniki sportowe mają też często specjalne konstrukcje, takie jak mocowanie na krzyż lub zapięcie z tyłu, które zwiększają stabilność i wsparcie dla piersi

Ważne jest aby dobierać odpowiedni rozmiar i fason stanika sportowego. Odpowiedni fason i rozmiar stanika zapewni odpowiednie wsparcie i komfort podczas treningu.

Staniki sportowe – jak wybrać?

Oto kilka kluczowych czynników, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego stanika sportowego:

  1. Rozmiar: powinien dobrze dopasowywać się do ciała, a jego rozmiar powinien odpowiadać rozmiarowi biustonosza, który zwykle nosimy.
  2. Wsparcie: Intensywność wsparcia jest uzależniona od rodzaju sportu, jaki uprawiamy. Dla sportów wymagających dużego ruchu, takich jak bieganie czy fitness, ważne jest, aby stanik sportowy zapewniał mocne i stabilne podtrzymanie biustu. 
  3. Konstrukcja: Stanik sportowy powinien posiadać odpowiednią konstrukcję, taką jak na przykład mocowanie na krzyż na plecach, które zwiększają stabilność i wsparcie dla piersi.
  4. Materiał: Warto zwrócić uwagę na jakość materiałów z których został wykonany stanik sportowy. Stanik powinien być przewiewny, odprowadzać wilgoć i być przyjazny dla skóry. Najważniejsze jest aby materiał z którego jest wykonany stanik sportowy nie obcierał ani nie drażnił skóry na i wokół piersi.
  5. Sprawdź przede wszystkim przygotowaną przez Nas tabele rozmiarów. To bardzo ważne, abyś nie kupiła stanika zbyt luźnego lub też zbyt obcisłego, który będzie krępował Twoje ruchy podczas ćwiczeń.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do wyboru stanika sportowego, skonsultuj się z obsługą sklepu MOOVE Wear – chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! Sprawdź też przygotowane przez Nas biustonosze sportowe oraz legginsy bezszwowe, które doskonale uzupełniają twój outfit na siłownię i trening.

Czy stanik sportowy można nosić na co dzień?

Stanik sportowy można nosić na trening jak i na codzień jako uzupełnienie sportowych, codziennych stylizacji. 

Jak dobrać stanik sportowy do dużego biustu?

Duży biust nie jest przeciwskazaniem jeśli chodzi o noszenie stanika sportowego. Pamięta jednak aby kupić stanik, który jest zalecany do dużego biustu. Są to przede wszystkim staniki sportowe na szerszych ramiączkach zapewniające większe podtrzymanie i stabilizację piersi. Powinnaś zmierzyć obwód pod biustem jak i obwód piersi. Później sprawdź otrzymane pomiary w Naszej tabeli rozmiarowej. Proponujemy Ci kupić stanik, który jest zalecany do minimalnie mniejszych wymiarów niż twoje osobiste. 

Jak sprawdzić jaki mam rozmiar stanika?

Rozmiar stanika możesz sprawdzić mierząc obwód piersi. Obwód w biuście powinnaś zmierzyć w pozycji stojącej i wyprostowanej. Pamiętaj aby pomiaru dokonać w najszerszym punkcie. Obwód biustu, tak jak i obwód pod biustem mierzymy używając zwykłego centymetra krawieckiego. Dodatkowym parametrem jest zmierzony obwód pod biustem. Te dwa czynniki maja wpływ na rozmiar stanika i blizny która kupujemy.  

PŁATNOŚCI:
DOSTAWY: