Twój koszyk

Zwrot lub wymiana produktów do 14 dni!

Bezpłatna dostawa zamówień już od 199 zł!

Bezpieczne i szyfrowane płatności!

Biustonosze sportowe

Biustonosze sportowe – solidne podtrzymanie biustu podczas całego treningu

Biustonosz sportowy to rodzaj bielizny damskiej, który jest specjalnie zaprojektowany do noszenia podczas uprawiania różnego rodzaju sportów. Celem odpowiednio dobranego biustonosza sportowego jest przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego podparcia i stabilizacji kobiecego biustu podczas treningu. Odpowiednio dobrana bielizna sportowa pozwala na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa podczas ćwiczeń na siłownii oraz naszego codziennego treningu. Biustonosze sportowe różnią się od zwykłych biustonoszy tym, że są one najczęściej wykonane z elastycznych i oddychających materiałów oraz posiadają specjalne systemy podtrzymania i mocowania biustu. Dzięki temu nasze piersi nie są narażone na dyskomfort podczas treningu. Biustonosze sportowe najczęściej dobieramy do typu sylwetki, rozmiaru biustu i indywidualnych preferencji trenującej kobiety. Ważnym jest także rodzaj uprawianego sportu i rodzaj aktywności fizycznej. Inny biustonosz sportowy nosimy podczas treningu siłowego, inny podczas treningu typu crossfit, a jeszcze inny zostanie przez nas polecony podczas uprawiania joggingu czy biegów w terenie.

Biustonosze sportowe – dla każdej aktywnej kobiety

Biustonosze sportowe są przeznaczone przede wszystkim dla kobiet, które uprawiają różnego rodzaju sporty. Bieliznę sportową niemy tam, gdzie występuje duży ruch piersi, takie jak trening siłowy, fitness, bieganie, gimnastyka sportowa czy bieganie. Noszenie odpowiedniego biustonosza sportowego podczas treningu pozwala na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa, a także zmniejsza ryzyko powstawania nieprzyjemnych dolegliwości związanych z ruchem biustu, takich jak ból czy ich obrzęk. Odpowiednio dobrany biustonosz sportowy powinien być noszony przez kobiety w każdym wieku, posiadających różne rozmiary biustu. Jest to tak zwany „must have” jeśli chcemy, żeby nasz biust był odpowiednio zabezpieczony i podtrzymany podczas ruchu. 

Jak dobrać biustonosz sportowy?

Wybór odpowiedniego biustonosza sportowego może być trudny. Źle dobrany biustonosz może spowodować więcej problemów niż korzyści z jego używania. Możemy przytoczyć kilka ważnych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy doborze odpowiedniego biustonosza sportowego:

Rozmiar piersi, kształt piersi 

Starajmy się dobrać odpowiedni rozmiar i kształt biustonosza sportowego, który będzie pasował do naszych indywidualnych potrzeb i kształtu naszych piersi. Nie wszystkie rodzaje bielizny sportowej będą pasowały do kształtu naszego biustu! Ponadto biustonosz sportowy powinien być lekko ciaśniejszy niż standardowy rozmiar bielizny, który nosimy na co dzień. Ważne jest, aby ściśle przylegał do ciała, ale jednocześnie nie krępował naszych ruchów podczas ćwiczeń.

Rodzaj sportu

Pamiętaj!Rodzaj uprawianego sportu ma wpływ na to, jakiego rodzaju biustonosz sportowy powinnaś wybrać. Biustonosze sportowe przeznaczone do treningu siłowego, uprawiania fitnessu czy biegania będą się zdecydowanie różnić się od tych przeznaczonych do ćwiczeń w domu. Najczęściej w opisie biustonoszy sportowych znajdziemy informacje, do jakiego rodzaju sportu może być przeznaczony.

System mocowania biustonosza sportowego

Ważne jest, aby biustonosz sportowy posiadał odpowiedni system mocowania. Taki, który pozwala na dostosowanie go do indywidualnych potrzeb i zapewnia odpowiednie podparcie i stabilizację biustu. W przypadku posiadania dużego rozmiaru biustu proponujemy Ci wybór biustonosza na szerokich ramiączkach. Taki biustonosz z pewnością odpowiednio ustabilizuję i przytrzyma Twój biust. Kobiety o mniejszym rozmiarze biustu posiadają szerszy wybór jeśli chodzi o zakup bielizny sportowej. W tej sytuacji polecamy wybranie biustonosza na węższych, delikatniejszych ramiączkach. 

Materiał, z którego wykonany jest biustonosz sportowy

Ważne jest, abyś wybrała biustonosze sportowe wykonane z oddychających i elastycznych materiałów. Takie, które pochłaniają wilgoć i zapewniają odpowiedni komfort podczas treningu. Biustonosz sportowy powinien być wykonany z elastycznego materiału, który nie pozwoli na krępowanie ruchów podczas ćwiczeń, ale jednocześnie zapewni odpowiednie podtrzymanie biustu.

Podsumowując możemy śmiało powiedzieć, że biustonosz sportowy powinien być przede wszystkim wygodny i komfortowy. Odpowiednio dobrany pod względem rozmiaru. Biustonosz nie może być za mały, aby nie uciskał biustu. Biustonosz nie może być też za duży! Żle dobrany rozmiar biustonosza spowoduje, że biust będzie się przemieszczał podczas ćwiczeń lub będzie zbyt ściśnięty i spłaszczony.

Czy pod biustonosz sportowy zakładać stanik?

Biustonosz sportowy powinien podtrzymywać Nasz biust w takim zakresie, aby ubieranie dodatkowych warstw bielizny nie było konieczne. Nasze biustonosze sportowe tak zaprojektowaliśmy,  aby samodzielnie chroniły kobiecy biust podczas ćwiczeń fizycznych. Przykładamy bardzo dużą wagę do testowania produkowanej przez Nas odzieży. Nie ma więc możliwości, aby konstrukcja biustonosza sportowego była niedopracowana lub aby biustonosz nie spełniał swojej podstawowej funkcji jaką jest podtrzymanie biustu i zapewnienie jego ochrony przed przeciążeniami podczas ćwiczeń fizycznych.

Wybierz biustonosz sportowy MooveWear, aby cieszyć się maksymalną stabilizacją biustu podczas każdej aktywności, a przy tym fenomenalnym wyglądem na treningu! Do każdego biustonosza sportowego z naszej szerokiej oferty możesz dobrać odpowiednie legginsy bezszwowe oraz inne legginsy do ćwiczeń. Odpowiednio dobrana bielizna sportowa oraz legginsy sportowe stanowią dokonałe połączenie podczas każdego treningu.

PŁATNOŚCI:
DOSTAWY: