Ostatnio dodane
  • 159,00 
  • 159,00 
  • 159,00 

 

POTRZEBUJESZ POMOCY?
info@moovewear.com

 

NASZE SOCIAL MEDIA:

Zapewne niejednokrotnie słyszałaś o pojęciu ‘stretching’ oraz jego niezwykłych właściwości. Na polega stretching? To proces rozciągania mięśni lub innych tkanek, mający na celu poprawę elastyczności, zwiększenie zakresu ruchu i ogólnie lepsze funkcjonowanie mięśni. Ćwiczenia rozciągające są często wykonywane przed treningiem jako forma rozgrzewki, po treningu jako część chłodzenia organizmu, a także jako oddzielna praktyka mająca na celu utrzymanie elastyczności ciała. Regularny stretching może przyczynić się do poprawy równowagi mięśniowej i zmniejszenia ryzyka kontuzji.

Dlaczego warto wykonywać stretching?

Stretching, czyli inaczej rozciąganie, przynosi wiele korzyści dla ciała i ogólnego zdrowia. Pomaga zwiększyć elastyczność mięśni, ścięgien i stawów, co przekłada się na większy zakres ruchu. Regularne rozciąganie może również pomóc w utrzymaniu odpowiedniego napięcia mięśniowego i elastyczności, co z kolei zmniejsza ryzyko urazów podczas aktywności fizycznej. Stretching może wspomagać także krążenie  krwi, co z kolei korzystnie wpływa na dostarczanie tlenu i substancji odżywczych do tkanek. Regularne rozciąganie wspiera utrzymanie odpowiedniej równowagi mięśniowej, co z kolei wpływa na poprawę postawy ciała. Dodatkowo wykonywanie ćwiczeń rozciągających może przyczynić się do zrelaksowania ciała i umysłu.

Stretching – kiedy warto go wykonywać?

Rozciąganie najlepiej wykonywać w ramach planu treningowego, uwzględniając kilka kluczowych momentów:

  • Przed treningiem: Rozciąganie może być skuteczną formą rozgrzewki przed głównym treningiem. Dynamiczne rozciąganie, czyli aktywne ruchy, które angażują różne partie ciała, pomaga zwiększyć temperaturę organizmu, poprawić elastyczność mięśni i przygotować je do intensywniejszych ćwiczeń.
  • Po treningu: Rozciąganie statyczne (utrzymywanie pozycji rozciągającej przez pewien czas) może być skuteczne jako część chłodzenia po intensywnym treningu. Pomaga to zrelaksować mięśnie, zmniejszyć napięcie i przyspieszyć proces regeneracji.
  • Rankiem: Rozciąganie po przebudzeniu może pomóc w rozruszaniu ciała, zwiększeniu elastyczności i przygotowaniu się do aktywnego dnia.
  • Przed snem: Delikatne rozciąganie przed snem to skuteczna metoda redukcji napięcia mięśniowego, co przyczynia się do lepszej jakości snu.

Pamiętaj jednak, że… nie każde rozciąganie jest zalecane przed każdym rodzajem aktywności. Badania sugerują, że dynamiczne rozciąganie jest odpowiednie przed treningiem, podczas gdy rozciąganie statyczne będzie bardziej skuteczne po treningu lub jako oddzielna sesja ćwiczeniowa. Warto więc dostosować rodzaj rozciągania do konkretnej sytuacji i celów treningowych. Każdorazowo ważne jednak jest unikanie nadmiernego naciągania mięśni i utrzymywanie stabilnej postawy.

Interesuje Cię odzież fitness, która sprawdzić się do stretchingu? Świetnie trafiłaś! Poznaj nasze legginsy bezszwowe i doceń komfort, który Ci zapewnią podczas najbardziej wymagających ćwiczeń rozciągających.

PŁATNOŚCI OBSŁUGUJĄ:

DOSTAWY REALIZUJĄ: